Prowadzący

Marcel Bird-Wieteska
Marcel Bird-WieteskaYoga Dance Meditation

Człowiek, przede wszystkim Tata wspaniałego syna Rafaela, Smakosz Życia i Tworzyciel, Jogin, Tancerz, Wojownik Serca, Podróżnik. Ukończył Studia Fizjoterapii oraz Reżyserie Filmowa, od ponad 20 lat zajmuje się pracą z ciałem, terapeuta BMS. Od 2012 prowadzi indywidualną praktykę SENSELIBRIUM – to balance your Life wspomagającą świadomy rozwój. Twórca praktyki YODAME yoga dance meditation. Szkolił się w Indiach, Ameryce Południowej, Londynie i Polsce na ścieżkach Jogi, Tantry, Tao, Szamanizmu, oraz wielu innych wzbogacających świadome i pełne życie. Łączy w swojej pracy doświadczenie z wielu dziedzin życia, intuicje i drogę w prawdzie otwartego serca. Powrót do Siebie, do Natury, do Serca jest główną misją jego życia i pracy z ludźmi. Prowadzi warsztaty i kręgi dla Mężczyzn, współpracuje z innymi nauczycielami tworząc nowe projekty wspomagające i inspirujące do zmian.

Aaron Nowosz
Aaron NowoszBodywork i Facylitacja

www.aaronnowosz.com

Założyciel projektu Men’s Medicine, prowadzi warsztaty transformacyjne w nurcie tantry, pracy z energią i seksualnością. Trzymający kręgi męskie, tantryczny bodyworker.

Podróżnik po ścieżkach Serca, zgłębia różne ścieżki duchowe i metody uzdrawiania. Włączając w to tantrę, szamanizm, medytację, Reiki, masaż i terapię somatyczną.

Certyfikowany facylitator transformacji w Szkole Art of Love.

Certyfikowany praktyk tantrycznej pracy z ciałem w Szkole Paths of Transformation i True Tantra

NauczycielReiki w linii Hiroshi Doi, praktykuje od 2005r.

Żywi GŁĘBOKĄ PASJĘ do duchowej transformacji i wzrostu. Obejmuje zarówno Światło, jak i Cień. Jego marzeniem jest abyśmy jako ludzkość stanęli w swojej Mocy, Prawdzie i Miłości.

Prywatnie śpiewa, gra i bębni.

Ponad wszystko ojciec córki Róży.

Marcin Urzędowski
Marcin UrzędowskiPodróże z BębNami

Od ponad 20 lat regularnie gram na instrumentach perkusyjnych. Jestem zakochany w życiu Wolnym Duchem, twórcą modowej (szamańskiej) marki Prepostevolution. Na swoim koncie odnotowałem występy podczas wielu znaczących wydarzeń kulturalnych, zarówno na gruncie muzyki perkusyjnej improwizowanej, ceremonialnej, teatralnej jak i szeroko pojętej muzyki rozrywkowej. Byłem uczestnikiem wielu prestiżowych międzynarodowych warsztatów perkusyjnych i kursów mistrzowskich. Swoje umiejętności szkoliłem [m.in] u Daouda Camara / djembe – Ballet Sourakhata ( Gwinea ), Mohamed Sylla / djembe – Ballet Communal de Matam ( Senegal ), Giridhar Udupa / ghatam, udu (Indie), Luis Ribeiro / sztuka improwizacji – Camisa Verde e Branco Samba School (Brazylia), Pierre Favre / singing drums (Szwajcaria) i wielu innych znaczących mistrzów instrumentów perkusyjnych. Swoje rytmy wydobywam z serca, łącząc klasyczne, tradycyjne techniki z niebywałą lekkością w improwizacji z umiejętnością bycia „Tu i Teraz”

Uderzenia w bęben są niczym rytm smoczego serca, które w sobie odnalazłem na ścieżce duchowego rozwoju, wkraczając na nią w Indiach w 2018 roku. Jestem twórcą autorskiej techniki dźwiękoterapeutycznej o nazwie „Płyń z bęb(NAMI)”, w której korzystam ze zdobytych na długiej, muzycznej drodze doświadczeń łącząc wysoko wibrujące instrumentarium terapeutyczne, pracę z ciałem, oddech, oraz dźwięki etnicznych instrumentów perkusyjnych.

Konrad Kuśnierzewski
Konrad KuśnierzewskiPrzestrzeń Oddechu

Mężczyzna. Ojciec dwóch dorastających synów. Człowiek wielu zawodów i zainteresowań. Inżynier, humanista i artysta. Przez wiele lat pracował w międzynarodowych korporacjach jako ekspert telekomunikacji i szkoleniowiec.

Ciągle w drodze, ciągle w poszukiwaniu. Od zawsze pasjonuje go motywy ludzkich zachowań, zagadnienia ludzkiego wnętrza, ludzkiej psychiki. Na tej drodze eksplorował wiele ścieżek rozwoju – chrześcijańską, szamańską, hawajską, tantryczną. Od 5 lat aktywnie realizuje ich twórcze połączenie w świadomej pracy z oddechem – subtelnej, a jednocześnie potężnej metodzie, pozwalającej dokonać prawdziwej wewnętrznej transformacji.

Trener rozwoju osobistego, ukończył Holistyczną Szkołę Trenerów. Certyfikowany trener i praktyk Oddechu Transmodalnego, ukończył Profesjonalny Trening Oddechowy w Instytucie Oddechu. Student Szkoły Męskich Grup. Prowadzi sesje indywidualne i warsztaty oddechowo-rozwojowe w różnych miejscach Polski. Współtworzy przestrzenie spotkań i rozwoju dla mężczyzn.

Michał Ratajski
Michał RatajskiMovement Practise Philosophy

Od ponad 27 lat badacz, praktyk, filozof, poszukiwacz w zakresie ruchu, tańca, teatru. Wykładowca akademicki, choreograf, reżyser, tancerz, performer, pokojowy wojownik.

Założyciel inicjatywy TRU_MAN propagującej przebudzenie i gotowość Mężczyzn do kroczenia ścieżką prawdy. Organizator wypraw Kuźnia Śmiałków, oraz warsztatów dla Mężczyzn Męskie Poruszenie. Współtwórca „MANIFEST – Zgromadzenia Mężczyzn”.

Twórca Festiwalu Kontakt Improwizacji FRU, założyciel Teatru Tańca KIJO, współtwórca Akademii Kontakt Improwizacji – AKI. Kurator Sceny Tańca AOIA, członek Rady Programowej Dotknij Teatru, twórca metody I_GO_SYSTEM (Movement Practise Philosophy). Czynny nauczyciel i uczestnik licznych szkoleń oraz festiwali międzynarodowych (Polska, Rumunia, Litwa, Izrael, Ukraina, Chorwacja, Dania, Mołdawia, Włochy, Islandia, Hiszpania, Tajlandia).

Wyznaje zasadę, że: dobry nauczyciel, to ten który nie przestaje być uczniem. Aktualnie adept łódzkiej szkoły Chow Gar Kung Fu. Od kilku lat łączy swą wiedzę z zakresu szeroko pojętego ruchu z dążeniami do życia w prostocie ciągłego pogłębiania świadomości.

Roman Praszyński
Roman PraszyńskiTerapeuta, Trzymający Kręgi

Mąż, ojciec, terapeuta. Towarzyszę mężczyznom w przemianie. Jestem z nimi, gdy spotykają się z bólem, aby uzdrowić swoje poranione części. To dla mnie zaszczyt i przyjemność. Wspieranie mężczyzn niesie nadzieję. Doświadczamy, że zmiana jest możliwa! Korzystam z metod psychologii zorientowanej na proces, ustawień systemowych i rdzennej tradycji. Od ponad dwudziestu lat zasiadam w męskich kręgach.

FB: @warsztatymeskie

Tanna Jakubowicz-Mount
Tanna Jakubowicz-MountFundacja Krąg Siostrzeństwa

Przyszłam tu po wojnie, żeby robić pokój. Jestem Wojowniczką Serca. Moje imię mocy nadane przez Mattie Davis-Wolfe i Davida Thomsona: Tender Bear Woman. Moją medycyną jest uzdrawianie miłością. Rozkręcam kulturę Kręgu jako alternatywę piramidy patriarchatu. Działam z kobietami bo mocniej czujemy więź z Matką Ziemią i pragniemy Ją chronić. Wołam do mężczyzn: róbmy razem #rewolucjęmiłości, dokonajmy radykalnego zwrotu ku miłości do Życia na Ziemi. Zapraszam na warsztat: „Zrodzony z Miłości Boskiej Męskości i Boskiej Kobiecości w Tobie”

Skanda
SkandaJogin

Jogin, podróżnik, psycholog, dj. Od wielu lat organizuje warsztaty i kursy z zakresu tantry, seksualności, jogi, medytacji, pracy z ciałem i oddechem. Twórca projektu TantraMoon.com , organizator warsztatów tantrycznych dla mężczyzn, w trakcie których uczy technicznych aspektów seksualnej jogi jak również jej metafizycznych podstaw. Entuzjasta muzyki elektronicznej, wykorzystujący muzykę w procesie pracy ze świadomości.

Jakub Szymczyna
Jakub SzymczynaISTO-HAKA

WICEPREZES FUNDACJI INICJATYW NIEBANALNYCH Na Festiwalu poprowadzi warsztat ISTO-HAKA słowiańskie wezwanie do Tańca Mocy. Multi Sportowiec. Absolwent Akademii Praktyk Teatralnych Gardzienice. W swojej pracy wykorzystuje elementy cheironomii czyli intuicyjnego słownika ruchowego.

Tancerz w formułach CI, Modern, Hip Hop, Jazz. Od 15 lat aktywnie praktykuje Capoeirę brazylijską Sztukę Walki. Praktyk baletu i szermierki gruzińskiej: w ramach projektu grupy „Abjari Dance Folk Group “ z Tbilisi w Gardzienicach. Absolwent kursu pracy scenicznej „Aktor Instrumentalny” Jana Peszka, programu dydaktycznego Andrzeja Seweryna oraz Krzysztofa Globisza. W trakcie prób scenicznych, dubler, tworzenia choreografii, budowy scenografii, reżyserii świateł współpracował z takimi osobami jak Krystyna Janda, Adam Sajnuk, Maria Seweryn, Paweł Passini, Andrzej Czernik, Natalia Iwaniec.

Pasjonat Kabaddi – Hinduskiej starożytnej Gry strategicznej, mistrz Europy w tejże dyscyplinie. Członek zarządu Polskiej Federacji Kabaddi zajmujący się Rozwojem i Edukacją w tejże organizacji. Prywatnie ojciec dwójki dzieciaków: Mii i Leo, mąż Martyny.

Ilan Sol
Ilan SolFacylitator Transformacji

Aktor, były żołnierz sił specjalnych IDF, były zawodowy bokser, praktyk tantry. Brand manager i współtwórca w projekcie Awakenland.

Ilan urodził się i wychował w Izraelu. Jego duchowa ścieżka rozpoczęła się, gdy w wieku 6 lat odkrył medytację i doświadczył głębokiego połączenia z samoświadomością. W młodości pogłębiał poszukiwania swojej duchowej ścieżki, czytając książki, słuchając wykładów i podążając za inspirującymi nauczycielami.

Od zawsze czuł połączenie między świadomością, duchem, umysłem i ciałem, podążając ścieżką odkrywania i pogłębiania samoświadomości i miłości do samego siebie. Należy do plemienia ISTA i praktykuje tantrę, od kilku lat rozwija się na warsztatach szamańskich i tantrycznych na całym świecie. Absolwent Group Facilitator Yearly Training Course – Shachara Caspi.

Jest aktorem teatralnym i telewizyjnym, uwielbia wyrażać się w pracy aktorskiej i artystycznej, a także współtworzyć z innymi ludźmi. Pasją Ilana jest odkrywanie nowej drogi do samoświadomości, pogłębianie doświadczenia pełnego połączenia z wewnętrzną jaźnią i mądrością serca. Ucieleśnianie życia w pełni z głębokim poczuciem miłości i radości bycia, obejmując wszystkie emocje, światło i cień z pokorą i zaufaniem. Dodawanie odwagi i inspirowanie innych pięknych dusz do zanurzenia się głęboko w miłość do samego siebie i pełni piękna życia z lekkością i zaufaniem.

Kuba Izbicki
Kuba IzbickiHoliterapeuta

Z zawodu psycholog, trener i holiterapeuta.

Z pasji niestrudzony poszukiwacz sposobów ludzkiego spełnienia.

Pracuje warsztatowo i terapeutycznie metodą Holistycznej Reintegracji stanowiącej spójny, kompleksowy system pracy z człowiekiem, łączący współczesną wiedzę akademicką z niekonwencjonalnymi metodami pochodzącymi z nurtów zorganizowanych wokół 8 głównych obszarów naszej ludzkiej natury.

Jest typowym przykładem archetypu Zranionego Uzdrowiciela (Wounded Healer), który przeszedł daleką i trudną drogę osobistej transformacji. Od miejsca gdzie własna trauma obciąża i całkowicie odbiera wolę życia, do miejsca gdzie stanowi przepracowany dar i zasoby do dzielenia się i pracy z drugim człowiekiem.

Po okresie zachwytu i rozczarowania naukowym dorobkiem świata zachodniego, od ponad 20 lat podąża ścieżką ucieleśnionej duchowości w nurcie niedualnym (non duality) i tantrycznym. W swojej pracy łączy szerokie podejście od ducha do ciała, od umysłu do emocji, od systemu pochodzenia do osobistych wzorców obciążeń i możliwości, od bioenergetyki do wewnętrznego celu zapewniającego życiowe spełnienie.

Artystyczną samorealizację znajduje fotografując człowieka poruszenia w procesie przebudzenia.

Konrad Jasiński
Konrad JasińskiNatura Głosu

Głosem w wymiarze terapeutycznym zajmuję się od 2012 roku. Doświadczeniem przełomowym było spektakularne, spontaniczne otwarcie głosu podczas głębokiej wielowymiarowej pracy ze świadomością. Zadecydowało ono o dalszym rozwoju i moim oddaniu pracy w tym obszarze. Odważna eksploracja przyniosła wielkie przemiany oraz niezliczone korzyści na poziomie zdrowia i świadomości. Spotkania ze wspaniałymi nauczycielami, inspiratorami i ich osobista zachęta skłoniły mnie, by dzielić się tą praktyką ze Światem. Od 2014 roku organizuję i wspieram kręgi świadomości i serca, uwalniania głosu, prowadzę warsztaty i procesy indywidualne pracy ze świadomością poprzez głos.

Paweł Suski
Paweł SuskiTrener Radykalnego Wybaczania

Certyfikowany Trener Radykalnego Wybaczania prowadzi sesje indywidualne i grupową grę/proces Satori, która obok Bioenergoterapii, jest jego wspaniałym narzędziem/sposobem dotarcia do głębi uczuć, emocji i przekonań, które można zobaczyć, wypowiedzieć, uznać i/lub zmienić.

26 lat temu ukończył szkołę cyrkową, rok później kurs Bioenergoterapii. Występuje w teatrze, filmie, TV, w Polsce i za granicą. Kilka lat temu doświadczył otwarcia i przemiany. Odświeżył Bioenergoterapię, zaczął prowadzić sesje indywidualne, słuchał, używał jasnowidzenia i intuicji i zaczął łączyć wszystkie umiejętności, zasoby i zdolności, by wspierać, pomagać, dowartościowywać na występach i sesjach. Od 20 lat mąż Izabeli, z którą tworzą w Łomiankach rozwojowy „Dom Ery Wodnika”

Krzysztof Papis
Krzysztof PapisTerapeuta Coach Nauczyciel Medytacji

Budzę do Wolności…

· Uwalniam od szukania autorytetów i podążania czyjąś drogą

· Pomagam wybudzić się z biologicznego i społecznego matrixa, oraz ze skutków tresury społecznej

· Inspiruję do odnalezienia i podążania własną Drogą

· Budzę Twórców Własnego Życia

· Otwieram na Świat Możliwości…

​Dlaczego?

Bo głęboko wierzę, że…

Ty i ja narodziliśmy się do Wolności.

​Ty i ja narodziliśmy się by być wolnymi ludźmi.

​Ty i ja narodziliśmy się po to by doświadczać Cudu jakim jest Życie

​Ty i ja narodziliśmy się po to by żyć bez lęku

​Ty i ja narodziliśmy się po to by uczyć się od siebie, inspirować

się wzajemnie i pomagać sobie.

​Jako Psychoterapeuta UWALNIAM od niepotrzebnego balastu z Przeszłości.

​Jako Nauczyciel Medytacji Mindfulness BUDZĘ do Teraźniejszości.

​Jako Life&business Coach pomagam TWORZYĆ dobrą Przyszłość.

​Jako Trener UCZĘ potrzebnych umiejętności.

Pomagam ludziom żyć Życiem na ich Własnych, a nie na cudzych zasadach.

Pomagam budzić się ku Wewnętrznej Wolności…

Maciej Sulima
Maciej SulimaCuda Niewidy Podlasie

Pracuję energetycznie na odległość, czyszczę ludzi i nieruchomości, robię analizy energetyczne i wglądy na potrzeby biznesu. Pracuję z oddechem (uczę się też tego w Instytucie Michała Godlewskiego). Ustawiam online, narzędzia ustawieniowe wykorzystuję również podczas sesji oddechowych. Prowadzę cykliczne warsztaty Oddech męskiego serca, a razem z żoną warsztaty rozwojowe W drodze do siebie.

Również razem pracujemy naszą oryginalną metodą Talking to the guts. Mam doświadczenia szamańskie, także ze świata świętych roślin.

Wspólnie z żoną od 7 lat mieszkamy na Podlasiu i stworzyliśmy miejsce Cuda Niewidy Podlasie, warsztatownię, w której gościmy prowadzących warsztaty oraz tych, którzy im zaufali, ale także sami tu prowadzimy warsztaty.

Jestem przekonany, że każdy ma swoją niepowtarzalną drogę i wszystko co można zrobić, to pomóc mu nawiązać kontakt z jego wewnętrznym przewodnikiem. Jeśli o to poprosi. I być obecnością, w której to się może wydarzyć.

Mana
ManaHaka

Mana jest wyspiarzem z Polinezji, dorastał kąpiąc się w szacunku dla zwyczajów i tradycji kultur Polinezji i Haudenosaunee, poznał każdy aspekt kultur Pacyfiku, gdy dorastał podążając śladami swoich przodków. Przed przyjazdem do Polski w 2019 roku, został kaitiaki (strażnikiem) dziedzictwa swoich przodków i podróżuje po Europie, aby pomóc ludziom ponownie połączyć się ze starymi drogami, tymi z Natury, Miłości i Jedności. (Kaitiakitanga, Manaakitanga, Kotahitanga)

Jest członkiem kilku plemion i klanów Pacyfiku i Ameryki Północnej, gdyż jego matka jest potomkinią potężnego niegdyś plemienia „konfederacji Haudenosaunee – Onondaga”, silnego żeńskiego klanu Teurura’I z wyspy Huahine oraz Tainu’u ze świętej wyspy Ra’iatea (Hava’i), ostatniego klanu stawiającego czoła Francuzom, w Polinezji.

Jego ojciec pochodzi z wielkiego niegdyś klanu Firiamata a Vavau z wyspy Vavau (Bora Bora), a także z maoryskiego plemienia, strażników Kiingitanga (ustanowionego w celu zjednoczenia wszystkich plemion maoryskich), Waikato – Ngati Raukawa.

Michał Pyziak
Michał PyziakMęska Ścieżka

Jestem trenerem rozwoju osobistego i coachem. Zainicjowałem spotkania męskiego kręgu w Łodzi, który działa nieprzerwanie od 2012 roku. Prowadzę warsztaty dla mężczyzn oraz odosobnienia w naturze. Pracuję też indywidualnie z mężczyznami nad lepszym zrozumieniem siebie, wewnętrznym ugruntowaniem, dostępem do wrażliwości i osobistej mocy. W oparciu o własne doświadczenia napisałem książkę Męska ścieżka.

Jestem mężem w ponad dwudziestoletnim związku, a także ojcem trzech córek. Zasilają mnie samotne pobyty w naturze. Lubię życie.

Piotr Sumiński
Piotr SumińskiMentor i Coach

W roli mężczyzny i syna od 56 lat, męża Kasi od 17tu, ojca Zuzanny od 30 lat, Krzysia od 16tu i Antka od 14tu. W patchworku od 17tu lat, ojczym Patryka. Przez 15 lat pracownik korporacji międzynarodowych, skończył romans z zatrudnieniem w 2008 roku jako dyrektor regionu CEE. Zbudował dom, posadził drzewo, spłodził synów, przeszedł kolejne kryzysy, zawodowe, rodzinne, zdrowotne.

Od 15 lat przedsiębiorca, właściciel firmy w branży wystawienniczej działający w Europie zachodniej z klientami z całego świata, która daje żyć kilku rodzinom. Nadal w niej praktykuje zarządzanie i wychodzenie z kryzysów. Certyfikowany coach i mentor EMCC gdzie pracuje pro bono.

Ze zdziwieniem za Molierem trawersuje opis swojego romansu z mentoringiem, „U licha! już przeszło 40 lat mówię prozą, nic o tym nie wiedząc?”

Pomaga managerom i właścicielom biznesów zadać sobie pytanie co dalej?

Pomagam przygotować się, przejść lub poskładać się po kryzysie wieku średniego. Odpowiedzieć na pytanie:

Czego w życiu pragnę?

Co jest moje i jak chcę pozostać z życiem w relacji.

Robert Suszko
Robert SuszkoDoradca Zarządów

Założyciel Polskiego Instytutu Rozwoju Strategii Biznesowych oraz Prezes PIRSB Inwestycje

Doradca zarządów i trener biznesu, mentor koncentrujący się na aspektach finansowych, obszarach kierowania zespołami oraz optymalizacjach zarządczych. Mówca motywacyjny w zakresie rozwoju osobistego i finansowego.

Autor książki Finanse Absolutnie Osobiste czyli wszystko czego boisz się dowiedzieć o sobie, biznesie i pieniądzach.

Jako doradca skupia swoją uwagę na skuteczności finansowej oraz zarządczej w przedsiębiorstwie. Nie uznaje dróg na skróty. Świadomy, że prawdziwy sukces zawsze wykuty jest w ogniu wyborów i rezygnacji.

Twórca i pomysłodawca narzędzia coachingowego dla przedsiębiorców – Business Point System.

Jest przedsiębiorcą /w tym biznesy pasywne/ oraz twórcą wielu koncepcji i narzędzi biznesowych, które wdraża w prowadzonych przez siebie firmach oraz podczas treningów

Absolwent Master of Business Administration, Executive (Uniwersytet Śląski – IAE Aix-Marseille Graduate School o Management) oraz uczestnik wielu szkoleń międzynarodowych organizowanych przez największe firmy szkoleniowe globu.

Umiejętności trenerskie oraz wiedzę zdobywał jako praktyk biznesu i sceny, wykładowca prywatnych uczelni, oraz absolwent jednego z najbardziej cenionych międzynarodowych szkoleń trenerów Train the Trainer Blaira Singera. Robert Suszko jest również autorem ponad 100 artykułów o tematyce biznesowej oraz poruszającej warsztat rozwoju osobistego i finansowego.

Prywatnie pasjonat sztuk walki, 2 dan w Karate Kyokushin.